• Jakub Krakovič

U19 - Ani na domácí palubovce jsme Roudnici neporazili

Válečníci Děčín - BA Roudnice nad Labem 57:78 (12:18, 31:35, 57:56)

V předehrávce 7. kola skupiny play-out jsme na domácí palubovce přivítali tým z Roudnice. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a prohrávali 0:13. Volili jsme těžké zakončení a spoléhali zejména na střelbu z dlouhé vzdálenosti. Po vlažném začátku jsme hru zrychlili, byli přesnější a stáhli náskok soupeře na poločas 31:35.

Hlavní úkol do druhého poločasu byl zastavit soupeřovo jednoduché skórování z pod koše a být více trpělivý v útoku. To se nám bohužel nepodařilo ani při změně na zónovou obranu. Soupeř nás rozbíjel při hře 1 na 1 a my jsme nebyli schopni tomu čelit. Nakonec náskok narostl na 21 bodů.

Body: Rozsypal 21 (2x3), Machýl 14 (1x3), Helvig 8 (2x3), Fujera 5 (1x3), Anderle 5 (1x3), Julák 2, Freiberg 1, Cita 1.