• Jan Skokan

U15 - Těžkého soupeře jsme zvládli na výbornou

Válečníci Děčín - BA Sparta 81:53 (20:12, 45:27, 65:41)

Důležité domácí utkání s nebezpečným soupeřem zvládlo družstvo „na výbornou“. Silná základní sestava Sparty nás výškově převažovala, osobní presink po celém hřišti nebyl příliš úspěšný, ale neztráceli jsme a hosty dost „zadýchali“.

Prvních 5 minut bylo vyrovnaných (8:8), poté v posledních třech minutách první části přišel zvrat a soupeř nedal ani bod (20:12). Bylo vidět nebojácnou a důraznou hru do koše a tlak za polovinou hřiště zlomil soupeře až na rozdíl téměř 20 bodů.

Pěkný basketbal pokračoval po změně stran a líbil se počet získaných míčů po kvalitní obraně s vypomáháním. V závěrečné čtvrtině dostala prostor celá lavička a zápas skončil pěkným rozdílem.

Pochvala pro celý tým, trenéra potěšila odvaha do zakončování od Tomáše Randýska, útočný výkon tradičních opor i podpora četných diváků - fanoušků.

Body: Randýsek 21 (1x3), Vojtíšek 17 (1x3), Fichtner 13 (1x3), Horák 12, Sýkora 6, Techl 5 (1x3), Rajchl 2, Kampy 2, Raymond 2, Žižka 1.