• Jan Skokan

U19 - Nízká úspěšnost střelby doma s Vyšehradem

Válečníci Děčín - Sokol Vyšehrad 53:58 (8:17, 21:28, 44:45)

V klíčovém utkání o udržení v soutěži se našim hráčům vůbec nepovedl vstup do zápasu (2:10, 4:13), díky nepřesnostem v přihrávání, špatném zakončování, ale hlavně v příliš volné obraně. Válečníci se však nevzdávali a naordinovaný důrazný tlak na hráče s míčem s větším vypomáhání, nás pomalu dostával „do hry“. Nedané trestné hody a nevydařená střelba z pole znamenaly ztrátu 7 bodů a minižákovské skóre v polovině utkání (21:28).

Po změně stran se obraz hry zlepšil a v 9. minutě 3. čtvrtiny jsme srovnali na 40:40. Hra ovšem stále jako na houpačce, protože po dobrém úseku vždy přišla fatální chyba v obraně a navíc bylo pořád nulové procento úspěšnosti střelby z dálky. V rozhodující poslední části jsme již několikrát mírně vedli, ale v posledních třech minutách jsme nedokázali zakončit z dobrých pozic na zónovou obranu Vyšehradu a v tomto psychickém tlaku ani neubránili soupeře v samotné koncovce zápasu.

Pochvala za bojovnost určitě, ale hraje se „na koše“, a s nutným procentem úspěšnosti střelby z pole.

Body: Machýl 18, Ďurana 12, Rozsypal 9, Julák 5, Helvig 4, Fujera 3, Kunst 2.