• Jakub Krakovič

U19 - I v pátém letošním vzájemném utkání s Varnsdorfem vítězství

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín 65:90 (19:26, 31:48, 45:73)

Začátek zápasu jsme v útoku byli běhavější, aktivnější, soupeř nás musel zastavovat za cenu faulu a my si došli pro 17 šestek a z toho 16 proměnili. Jediné, co nás limitovalo, byl obraný doskok, darovali jsme tak soupeři spoustu druhých šancí. Ve druhé čtvrtině jsme se zaměřili na obraný doskok, nepřestávali být aktivnější a proto poločasový výsledek 31:48.

V průběhu druhého poločasu jsme pokračovali v stále stejných kolejích, a tak se zrodil náš nejlepší útočný výkon sezóny a to 90 bodů. Zajímavostí zápasu je naše nadprůměrné procento z čáry trestného hodu (19/17).

Věřím, že jsme si nechali ještě dostatek střelného prachu na rozhodující poslední dva zápasy, které odehrajeme na palubovce Vyšehradu a Sparty.

Body: Machýl 23 (2x3), Ďurana 21, Rozsypal 18, Cita 12 (3x3), Julák 8, Fujera 4, Šešulka 2, Helvig 2.