• Natálie Kunclová

U19 dívky - Předposlední zápas sezóny vítězný

Válečnice Děčín - Sokol Dolní Počernice 56:50 (14:14, 33:32, 42:39)

V sobotu jsme se utkali s týmem Dolních Počernic. Do utkání jsme vstoupili opět pouze v 9ti hráčkách a opět bez pivotek. Bylo jasné, že soupeř se od začátku postaví do zónové obrany, ve které zůstane po celých 40 minut.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Chtěli jsme vybíhat dopředu a tak předejít postavení zónové obrany, to se nám ale nedařilo a tak jsme byli nuceni hrát do již postavené zóny. Ve střelbě se nám také moc nedařilo, naopak soupeř dával díky vysokým pivotům lehké koše. Proto bylo po první čtvrtině utkání vyrovnané 14:14. Naše špatná obrana a zbytečné házení míčů do soupeřových rukou zapříčinilo vyrovnaný stav i v poločase, kdy jsme do šaten odcházeli pouze s 1 bodovým vedením a to 33:32.

Ve třetí čtvrtině jsme soupeři dovolili dát pouhých 7 bodů, ale sami jsme dali jen o 2 více, a proto utkání bylo i po této části vyrovnané 42:39. Rozhodovala poslední čtvrtina, ve které jsme se odtrhli na nejvyšší rozdíl a to 9 bodů. Pak jsme, ale začali dělat chyby a soupeř chodil sám na koš, čímž se dotáhl na rozdíl 4 bodů 54:50. Poslední vteřiny jsme ale míč podrželi a díky poslednímu faulu a 2 šestkám utkání vyhráváme 56:50.

Body: Kunclová 17 (3x3), Galašová 12, Školníková 8 (2x3), Machková 6, Černá 4, Špryslová 4, Kolářová 3 (1x3), Majerová 2.

Ve čtvrtek 21. 3. nás čeká poslední utkání soutěžní sezóny proti ústecké Slunetě.