• Robert Landa

Výsledky BK: Junioři musí do kvalifikace

Soutěžní sezóna 2018/2019 se chýlí ke konci. Poslední dvě utkání sehráli děčínští junioři, a byť nad Vyšehradem na jeho hřišti zvítězili 71:76, vzájemné skóre hovoří ve prospěch Pražanů a tým U19 tak musí do jarní kvalifikace o ligu. Nedělní zápas na Spartě byl jasnou záležitostí pro domácí - ti trefili již do poločasu 10 trojek a výsledek 95:64 si v klidu ohlídali.

Výhrou v Plzni 55:103 uzavřeli letošní ročník starší žáci, den před tím si kluci zapsali v Klatovech svou první ligovou porážku. Ta ale nic nemění na tom, že starší žáci jsou mistry ligy U15, skupiny A.

Dvě domácí prohry si na závěr sezóny připsaly starší žačky. Se Sadskou 49:59 a se Slovankou 53:70, děčínské Válečnice skončily na šestém místě.

V kvalifikaci na Národní finále U11 dokázal až na potřetí litoměřický Slavoj porazit děčínské Válečníky. Po třech čtvrtinách 63:27 pro Litoměřice, ohromná poslední čtvrtina (1:32) už bohužel k naší výhře nevedla, utkání se alespoň notně zdramatizovalo - nakonec 64:59. Série skončila 2:1 pro Děčín, kluci z týmu U11 pojedou na Národní finále do Ostravy.

Dvě výhry v posledním týdnu zapsal Děčínský A-tým - doma zvládl utkání s úřadujícími vicemistry z Opavy 78:70, na půdě momentálně druhých Svitav pak vyhráli Válečníci 85:88.

(pro podrobnější údaje o jednotlivých zápasech klikněte na obrázek)