• Jan Skokan

U15 - Poslední dvě utkání sezóny napůl úspěšná

BK Klatovy - Válečníci Děčín 70:65 (14:22, 29:33, 45:48)

Početná sestava rodičů odjela do Klatov, spolu s hráči, aby se rozloučila se sezónou a povzbudila je v posledních utkáních. Vývoj zápasu se zpočátku podařil našemu týmu vedením 11:3, 15:9. V druhé čtvrtině soupeř přitvrdil v obraně i za cenu faulování, ale špatné procento naší úspěšnosti střelby trestných hodů pomohlo domácím vyrovnat hru.

Jen čtyřbodové vedení v poločase ukazovalo na nebezpečí těžkého boje, což se také potvrdilo v dalším průběhu třetí čtvrtiny. Střelba z pole nulová a jen rychlý protiútok pomáhal udržovat náš mírný náskok do poslední fáze hry ve čtvrté části. Ještě 4 minuty do konce jsme slibně vedli 60:55, ale v dalším průběhu jsme absolutně neubránili dvojici vysokých hráčů Klatov, kteří nás silově „převálcovali“ a soupeř šel do vedení 67:62.

Nakonec nadějná koncovka 67:65 byla poslední naše šance, kterou jsme neuhráli - střelecké pokusy mimo.

Body: Vojtíšek 20 (1x3), Horák 10, Fichtner 10, Kampy 8, Raymond 8, Sýkora 7, Rejthar 2.

BK Lokomotiva Plzeň - Válečníci Děčín 55:103 (15:28, 32:48, 44:68)

Slabá náplast za sobotní porážku, ale výkon, který potěšil naše věrné publikum - rodiče. Vzhledem k soupeři měl trenér daleko větší požadavky na herní výkon od všech hráčů. S velmi kritickým hodnocením hry v útoku i v obraně možná přispěl k postupnému zlepšování všech herních činností. Našim hráčům se svou obranou podařilo destabilizovat celý útok Plzně a ze získaných míčů zakončoval a nutno říci, že občas velmi pohledně.

Body: Fichtner 27 (1x3), Horák D. 23 (1x3), Sýkora 15 (1x3), Kampy 12, Vojtíšek 12 (1x3), Raymond 6, Techl 4, Horák W. 2, Rejthar 2.

Hodnocení sezóny ponecháváme až po kvalifikacích a tak ještě jednou poděkování rodičům za nadstandardní zájem o naše svěřence, snad budoucí dobré basketbalisty.