• Karel Záleský

U19 dívky - První výhra z palubovky soupeře

Hráčky U19 vyrazily o uplynulém víkendu do Hradce Králové, poměřit své síly s jejich B-týmem TJ Sokol Stěžery.

TJ Sokol Stěžery - Válečnice Děčín 59:61 (13:11, 30:28, 38:44)

Do prvního utkání jsme vstoupili s chutí a energií, nezalekli se zvučného jména soupeřek a hráli vyrovnanou partii. Byli jsme aktivní v obraně i útoku a nebáli se zodpovědnosti. I když jsme většinu zápasu tahali za kratší konec, byli jsme stále soupeřkám na dostřel a díky výborné koncovce jsme v posledních dvou minutách otočili utkání v naši výhru.

TJ Sokol Stěžery - Válečnice Děčín 63:44 (24:8, 33:23, 51:40)

Druhé utkání bylo na začátku neslané, nemastné, bez energie a zápalu pro hru. Ostrý nástup soupeřek nám sebral vítr z plachet a my se jen v závětří vezli. Neochota bránit, se nám vrátila v podobě vysoké prohry 1. čtvrtiny 24:8. Od druhé části utkání se náš herní projev zlepšil, ale touha po vítězství na našich hráčkách příliš znát nebyla. V těžkých zápasech nám chybí odvaha na to, vzít osud utkání do vlastních rukou a zbavujeme se zodpovědnosti.

Přesto si holky zaslouží pochvalu za předvedené výkony a za první venkovní výhru na žhavé soupeřově palubovce.

Za týden přivítáme na domácí palubovce, v netradičním čase, hráčky „Wizards“ z Prahy. Zápasy se uskuteční ve čtvrtek 24. října od 17:00 a od 19:00 hod.