• Robert Landa

Junioři drží první flek

Předehrávka šestého kola nadregionální ligy v Kralupech nad Vltavou se pro Válečníky dlouho nevyvíjela dobře. Až v 39. minutě Děčíňáci poprvé vedli a v předposledním útoku obracel na konečných plus dva trojkou Tomáš Randýsek.

Trestně nízká úspěšnost zakončení provázela náš tým po celý první poločas (30/10 za dva, 12/1 za tři a jen 6/4 TH). Velmi dobrou práci naštěstí odvedli v této části hráči (zejména Freiberg) na nejlepším střelci soupeřů - ten zapsal jen 6 bodů (z konečných 27). Výrazně lepší měli naši kluci sudé čtvrtiny (32:19 první a třetí, 29:44 druhá a čtvrtá) - v nich se projevovala širší rotace a celkově aktivnější a kolektivnější přístup.

Ale ještě ve 33. minutě jsme prohrávali o 13 bodů. Následoval čtyřminutový úsek 4:17 - bodově se zvedl Cita, Helvig i Abraham, své úseky zvládli odehrát ve vysoké intenzitě Vojtíšek, Trbola, Rejthar a Sýkora, Raymond stihl osm doskoků, Labuta a Loun byli zapojeni v rotaci a plnili role.

Druhý poločas přinesl výrazně lepší procento zakončení (27/14 za dva, 9/3 za tři a 12/5 TH), odměnou za bojovnost a nesklopení hlav bylo posledních šest našich bodů (and one a trojka) a konečné vítězství.

BK Junior Kralupy - Válečníci Děčín 61:63 (12:9, 27:27, 47:37)

Body: Randýsek 19, Helvig 10, Vojtíšek 10, Abraham 8, Cita 6, Rejthar 4, Trbola 4, Sýkora 2. Ostatní: Sýkora 3 získané fauly, Cita 4 doskoky, 4 získané míče, Helvig 4 doskoky, Randýsek 3x3, 4 doskoky, Abraham 6 doskoků, Vojtíšek 1x3, 3 získané fauly, Raymond 8 doskoků, 2 bloky, Trbola 3 bloky.