• Robert Landa

U17 A - Doma dominantně!

S tradičními regionálními rivaly mladí Válečníci doslova vyběhli - nejvíce jsme v obou zápasech těžili z rychlých zakončení, široké lavičky a variability našich hráčů. Rozehrát může kdokoli, zakončovat také, bránit, doskakovat a sprintovat musí všichni.

Děčín - Litoměřice 82:49

V utkání naši kadeti téměř souvisle navyšovali náskok. Soupeř pustil dva své nejlepší hráče na hostování do extraligy a na týmu Slavoje je to znát. Naši kluci působili svižnějším dojmem a zápas byl víceméně o jejich přístupu ke hře.

Válečníci Děčín - Slavoj Litoměřice 82:49 (22:14, 42:23, 57:35)

Body: Helvig 23, Randýsek 11, Vojtíšek 8, Raymond 8, Abraham 6, Trbola 6, Rejthar 5, Průša 4, Sýkora 4, Kočka 4, Loun 3, Kampy 2.

Ostatní: Průša 3 získané fauly, Sýkora 11 doskoků, Helvig 2x3, 14 doskoků, 2 asistence, 4 získané fauly, 3 získané míče, Loun 9 doskoků, Kampy 2 asistence, Randýsek 1x3, Vojtíšek 2 asistence, 4 získané fauly, 3 získané míče, Trbola 2 bloky, Rejthar 9 doskoků, 4 získané míče, Raymond 11 doskoků.

Děčín - Ústí nad Labem 75:56

Ústí má tým tvrdých chlapů, kteří se jen tak nevzdávají. Ale Děčín měl skvělý vstup do utkání, prokázal kvalitu a nabytý rozdíl z první čtvrtiny podržel až do konce. První čtvrtina plus 17 bodů, druhá plus 6. Ale třetí už mínus pět a poslední jen plus bod. Sluneta v druhém poločase zpřísnila obranu a hlavně vytvořila velký tlak na útočný doskok. Nebránili jsme dobře, nedoskakovali, snad lehce uspokojeni dobrým vstupem a „polštářkem“ bodového náskoku. Soupeř v tomto utkání na zvrat neměl, ale nemusí tomu tak být vždy.

Válečníci Děčín - BK Sluneta Ústí nad Labem 75:56 (25:8, 49:26, 62:44)

Body: Vojtíšek 13, Randýsek 12, Helvig 11, Fichtner 9, Kočka 9, Abraham 8, Kafka 4, Rejthar 4, Loun 3, Kampy 2.

Ostatní: Helvig 3x3, 2 asistence, 3 získané fauly, Fichtner 4 získané fauly, 5 získaných míčů, Randýsek 2x3, 5 doskoků, 3 asistence, Abraham 5 doskoků, 2 asistence, 4 získané fauly, Kočka 1x3, 2 asistence, 3 získané míče, Vojtíšek 1x3, 4 získané fauly, Trbola 2 bloky, Loun 6 doskoků, Rejthar 8 doskoků.

V obou utkáních jsme se mohli opřít o širokou lavičku, kdy opravdu každý hráč je týmu přínosný. Výše uvedené statistiky mohou napovědět o aktivitě jednotlivců, nicméně nikdy nevypovídají o celkovém přínosu hráče pro tým. To podstatné zůstává skryto ;-).

Děkuji všem příznivcům týmu za podporu v obou utkáních. Zvláště oceňuji provázanost naších týmů celostátní ligy a ligy nadregionální. Přejte a bude vám přáno.

Dvě těžká utkání čekají družstvo U17 A za 14 dní v Lounech a v Chomutově.