• Robert Landa

Bez jednoho DVACET utkání BK Děčín

Úvodní utkání extraligy U15 byla bez pochyby událostí číslo jedna tohoto týdne. Tým trenéra Plachého postoupil do druhé části sezóny mezi nejlepších 12 týmů ČR a hned na úvod se střetl se dvěma nejlepšími celky Moravy. Opaváci sice nepřevyšovali naše mladé Válečníky herně, za to výrazně fyzicky. Soupeř opanoval doskok a zejména díky druhým šancím nakonec vyhrál 75:93. V neděli ráno čekalo Děčín Brno - fantastický poločas udržel tým ve hře (38:37), nakonec naši hráči silnějším Moravákům podlehli 52:73.

Dalším významným momentem byl vstup týmu U11 do kvalifikace o Národní finále. Hráči perfektně zvládli dvojutkání v Ústí - 29:103 a 27:80!

Ligoví kadeti dohrávali v pátek odložené utkání s Klatovy. A na oslabeném týmu si doslova smlsli - za vše hovoří vývoj po čtvrtinách: 40:10, 62:16, 94:28, nakonec 121:35.

Podobným (bohužel opačným) výsledkem skončil zápas starších žákyň v Kraslicích (123:33). Někde si radost děláme, jinde rozdáváme.

Junioři pod vedením trenéra Landy odehráli v sobotu pěkný, dynamický zápas s Brandýsem (88:52), druhý den skolili vedoucí tým soutěže Kralupy v druhém prodloužení 76:75 a vyhoupli se tak na přední příčky soutěže.

Bez Mitysků to jde B-týmu U19 ztuha. V Kralupech 107:27, doma lépe s Brandýsem 34:57.

Skvěle zvládly další dva zápasy Nadregionální ligy děčínské juniorky. Napínavá utkání skončila 55:47 a 59:55, dívky jsou na děleném prvním místě.

Pěkně zahráli i svěřenci trenéra Mišejka v týmu U13B v Lounech - kluci udrželi dobrou výkonnost v obou utkáních (61:29 a 62:32).

A ti nejmenší Válečníci na závěr - kluci z týmu U10 sbírající zkušenosti proti starším hráčům v oblastním přeboru U11 podlehli Varnsdorfu 61:16 a Roudnici 53:26.

Pohárové, ani ligové utkání výhru A-týmu v tomto týdnu nepřineslo. Mínus pět v Kolíně a mínus čtyři doma s Olomouckem jsou bolestivé porážky.

Radost děčínských mužům tak udělaly výhry v Severočeské lize. Tým Radka Kroupy vyhrál 71:56 v Roudnici, Juniorka doma porazila Českou Lípu 64:52. V Ústí tentokrát nevyhráli jak muži z Křešic (92:73 na Slunetě), tak mladíci trenéra Anderleho (73:60 na Skřivánku).