• Josef Plachý

U15 - Na úvod extraligy dvě domácí prohry, ale…

Válečníci Děčín - BK Opava 75:93 (23:28, 34:55, 58:70)

První zápas extraligy nám ukázal, jak se bojuje. Soupeř nás předčil v agresivitě a to bylo vidět hlavně na doskoku, který jsme prohráli o 28 míčů, a když se přidá střelba šestek 31/8, tak je skoro zázrak, že jsme prohráli pouze o 18 bodů. Pokud odstraníme toto, budeme schopni konkurovat vlastně komukoliv a to bych vzal jako pozitivum z tohoto zápasu, plus první a třetí čtvrtku, kdy jsme byli schopni soupeři konkurovat.

Body: Flemmer 13, Žižka 12 (1x3), Kolář 12 (1x3), Ježek 12, Rajchl 10 (1x3), Ďurana 7 (1x3), Kučera 7 (1x3), Slabihoud 2.

Válečníci Děčín - Tygři JBC Brno 52:73 (22:20, 38:37, 41:49)

Výborný výkon v prvním poločase nestačil, ale dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s každým, jen se musíme soustředit 40 minut a nevěšet hlavu po první chybě. Soupeř nás tentokrát neporazil na doskoku, ale měl velkou převahu ve vymezeném území a dokázal tam být i efektivnější. Škoda, ale svou kůži jsme nedali lacino a snad v dalších zápasech budeme úspěšnější.

Body: Flemmer 12, Slabihoud 8, Žižka 8, Ďurana 8 (2x3), Ježek 7, Kolář 6, Rajchl 3 (1x3).