• Robert Landa

U17 A, U19 A - Dorostenecký trojboj

Jediný junior zasáhl do víkendových utkání U19 - vše, včetně páteční dohrávky U17 s Klatovy, si museli odmakat mladší dorostenci. A bylo se na co dívat.

Válečníci Děčín - BK Klatovy 121:35 (40:10, 62:16, 94:28)

Kariéra hráčům přináší pestré zážitky a různá utkání - tohle páteční byla velká pohoda. Je hezké se dívat, kolik toho kluci umí. A zápis si mohou dát kluci za rámeček.

Body: Helvig 21 (5x3), Horák 16, Kafka 15, Průša 11, Kampy 10, Trbola 10, Abraham 9, Rejthar 8, Raymond 7, Sýkora 6, Kočka 4, Vojtíšek 4.

Válečníci Děčín - BK Brandýs nad Labem 88:52 (34:14, 52:24, 66:36)

Děčíňáci převyšovali soupeře kondičně, technicky i takticky, skóre utěšeně narůstalo - byl to klidný zápas i pro trenéra (více méně kromě doskoku nebyl problém).

Body: Helvig 28 (2x3), Sýkora 16, Cita 15 (3x3), Kočka 11 (1x3), Průša 8, Kampy 4, Trbola 4 (1x3), Rejthar 2.

Válečníci Děčín - BK Junior Kralupy 76:75 (17:16, 42:29, 54:47, 68:68, 72:72)

Tohle byla pecka. Nerozhoduje věková kategorie, nebo soutěž - když dávají hráči do utkání na obou stranách vše, je se na co dívat. Děčín po většinu utkání vedl a ve třetí čtvrtce se už už zdálo, že soupeře zlomí. Pak ale nastalo Vyhnánkovo déjà vu a Kralupy se vrátily do zápasu. Rozhodnout na konci základní hrací doby mohl layupem Fichtner, jeho drobné kroky ovšem pozornému zraku rozhodčích neušly.

Správným callem poslali muži v zeleném utkání do prodloužení a v šestém odpískaném zápase tohoto víkendu si tak nechtíc přidali nakonec celou jednu čtvrtinu. Na konci prvního prodloužení odmítl kralupský lídr slávu - neproměnil ani jeden trestný hod a šlo se do druhého OT. V něm za dva skóroval Kočka a Helvig, soupeř vsítil pouze tři TH - koš ze hry Děčín soupeři nepovolil. Krásné dramatické utkání pro Děčín.

Body: Helvig 19 (3x3), Vojtíšek 13, Kočka 9 (1x3), Rejthar 8, Kafka 7, Cita 6 (1x3), Fichtner 4, Raymond 3 (1x3), Trbola 3 (1x3), Průša 2, Horák 2.