• Robert Landa

13 týmů a 20 utkání minulého týdne

Dámy mají přednost: Hned tři celky děčínských basketbalistek byly v akci o tomto víkendu. V souboji o první místo nestačily juniorky v malé sestavě na Sokol Stěžery (kdo ví, kde to je, dostane klíčenku) a po prohrách 78:60 a 72:69 se až do odvety musí spokojit s druhým místem.

Starší žákyně nově s trenérkami Ulbrichovou a Sádovskou prohrály v Mostě 100:46, nicméně druhý den sahaly po vítězství v Lounech - Válečnice trápily místní Tygřice až do konce a těsná porážka 45:41 dává děvčatům velkou šanci v dalším zápase.

A hrály i nejmladší minižákyně. Na turnaji tří týmů děvčata nejdříve po dobrém výkonu (13:10, 19:19) nedotlačila utkání s chlapci z Liberce do vítězného konce (26:39), za to proti dívkám s Chomutova už se výsledek dostavil. Skvělá třetí čtvrtina (16:4) otočila vývoj utkání (nakonec 39:33) a nejmenší Válečnice jsou tak vítězkami tohoto víkendu.

A nyní chlapecká složka BK: Souboj dvou našich juniorských týmů vyzněl lépe pro celek označený písmenem A. Béčko trenéra Ondráše nedokázalo navázat na fantastickou první čtvrtinu (kluci vyhráli 14:17), ve zbylých minutách utkání už hráči Áčka potvrdili svou kvalitu (88:46 a 80:36).

Tři kluci základní rotace chyběli pro nemoc trenérovi Plachému v extraligových utkáních U15 v Litomyšli (66:58) a Nymburku (77:49). Doma si v plné síle věříme na lepší výsledek.

Áčko U13 rozneslo liberecký LYNX na kopytech 33:97 a 29:100, B-tým stejně věkové kategorie odvedl doma dobrou práci s Teplicemi (28:76 a 30:70).

Kvalifikační utkání U11 o účast na Národním finále zvládli hráči družstva U11 - chomutovským Levhartům nedali šanci (62:17 a 64:35).

A hráli i čtyři děčínská mužstva: bez výhry zůstal A-tým (na USK 96:78) a Juniorka (v Roudnici n.L. s REALem 88:57), radost z výhry naopak okusil tým trenéra Kroupy (64:61 doma s ústeckou Slunetou) a radovali se i muži z Křešic (51:74 na ústeckém Skřivánku).

(pro podrobnější údaje o jednotlivých zápasech klikněte na obrázek)