• Radek Kroupa

U17 B - Dvě výhry z venkovních palubovek, ale každá jiná

V sobotu jsme jeli k zápasu na palubovku roudnické akademie. Čekal jsem vyrovnané utkání, ale samotnou koncovku jsem nečekal.

Začátek zápasu z naší strany byl 6 minut dobrý, poté se hráči Roudnice osmělili a zbývající část čtvrtiny vyhráli 10:3. Ve druhé čtvrtině se pokračovalo ve vyrovnaném utkání, nejvyšší vedení si v této části hry vytvořili domácí a to o 5 bodů, nám se podařilo kosmeticky upravit na poločasový čtyřbodový rozdíl.

V poločasové pauze jsme si řekli, že přitlačíme v obraně a nenecháme Roudnici lehce skórovat, což se nám podařilo a zaslouženě jsme vyhráli třetí kvartál 20:11. V poslední čtvrtině už se oba týmy přetahovali o každý míč a každý koš byl cenný.

Zápas dospěl až do samotné koncovky, kdy jsme vedli o 6 bodů, ale svojí vlastní nervozitou jsme dali Roudnici šanci, když snížila na rozdíl 2 bodů, ale pak už naštěstí koš nepadl a my jsme si připsali velmi cennou výhru o 2 body.

BA 2006´Roudnice n. L. B - Válečníci Děčín B 64:66 (20:18, 39:35, 50:55)

Body: Mityska Matouš 18, Brož 16, Žižka 12, Suda 5 (1x3), Mityska Michal 4, Ďurana 4, Stárek 4, Kučírek 3 (1).

V neděli jsme jeli do Mělníka posílení o tři hráče z áčka, kde proti nám bylo připraveno sedm hráčů. Už první čtvrtina naznačila, jak bude utkání vypadat. Ve druhé čtvrtině jsme ale měli velký výpadek, nedokázali jsme se prosadit v útoku a v obraně to taky nebylo ono.

Po poločasové promluvě v šatně se hra zlepšila a navyšovali jsme naše vedení až na konečných 39 bodů. Všichni hráči dostali velký prostor na hřišti, jen škoda, že nás rozhodčí nepustili k agresivnější obraně.

BK R&J EBC Mělník - Válečníci Děčín B 45:84 (7:26, 24:39, 35:58)

Body: Rejthar 19, Helvig 14 (3x3), Mityska Matouš 14 (1), Žižka 10, Kučírek 8 (2), Mityska Michal 7 (1), Stárek 6, Fedoruc 4, Koberec 2.