• Radek Kroupa

U17 B - Až poslední pětiminutovka rozhodla o naší porážce

Válečníci Děčín B - BŠ Tygři Praha B 63:67 (18:18, 30:29, 47:42)

Ačkoliv je vidět zlepšení oproti prvnímu vzájemnému utkání, které Tygři vyhráli 91:46, tak na naši palubovku přijeli v jiné sestavě, kterou jsme mohli porazit.

Celý první poločas byl vyrovnaný, žádný z týmu se nedostal do trháku, největší bodový rozdíl byl o sedm bodů v první čtvrtině v náš prospěch. O poločasové přestávce se šlo do šaten s jednobodovým rozdílem ve skóre pro nás. Ve třetí čtvrtině jsme odehráli nejlepší část zápasu, kdy jsme se dostali do 5bodového vedení i díky dobré obraně a pohlídaném doskoku.

Ve čtvrté čtvrtině jsme hráli zbytečně nervózně, volili jsme špatná rozhodnutí jako těžké střely přes hráče, když jsme byli ve dvojtaktu v koši, tak jsme hledali volného hráče místo zakončení. Díky tomu se Tygři dostali v šesté minutě před nás a vedení už si nenechali vzít.

Body: Žižka 14, Helvig 11 (1x3), Rajchl 6, Mityska Michal 6, Veselý 6, Labuta 6 (1), Mityska Matouš 5, Stárek 4, Horák 3, Hyka 2

Takové zápasy nás posouvají dál, budeme makat, abychom v posledních 3 zápasech uhráli lepší výsledky.