• Petr Ďurana

Muži juniorka - Roli favorita jsme splnili s odřenýma ušima

V pátek 28. února jsme v dalším kole nadstavby o 7. až 12. místo Severočeské ligy přivítali na domácí palubovce tým BA 2006 Roudnice nad Labem. Utkání mělo být pro nás snazší, protože soupeř si v nadstavbě dosud nepřipsal žádnou výhru a my jsme nastoupili ve slušné sestavě 9 hráčů. Soupeř přijel v 11, kdy zkušené pivoty doplnili střelecky disponovaní mladíci.

Utkání jsme, jak je u nás zvykem, nezačali dobře, ale postupně jsme přebírali otěže, kdy jsme soupeři toho moc nedovolili a první část jsme tak vyhráli 18:8. Ve druhé části jsme pokračovali v dobrém výkonu, náskok jsme navýšili na 38:24, jenže jsme nechali rozstřílet nejlepšího roudnického hráče s číslem 6 (ročník 2002!), který v této části dal 14 z 16 bodů (celkem 32), z toho 3 trojky (celkem 7).

Bohužel asi pod dojmem vyššího náskoku jsme nevzali vážně varování z druhé čtvrtiny, nedostatečně bránili střelce soupeře a pod košem nám začali úřadovat vysocí roudničtí hráči. Třetí část jsme tak prohráli o 7 bodů a Roudnice tak snížila na 56:49.

Do poloviny 4. čtvrtiny jsme nedali moc košů ze hry, protože nás soupeř fauloval a my házeli jen šestky, které jsme naštěstí většinou úspěšně proměňovali. Naopak soupeř dal další 3 trojky (celkem 12, my 3) a několik laciných bodů zpod koše, takže stáhl skóre na rozdíl 4 bodů. Pak jsme konečně začali dobře bránit klíčové hráče soupeře, kterému jsme tak dovolili jen trestné hody a my naopak začali úspěšně najíždět do koše a proměňovat. A i když se Roudnice ještě dvakrát dotáhla na rozdíl 3 bodů, vždy jsme ihned odpověděli a náskok opět navýšili. Utkání jsme nakonec vyhráli 76:71.

Poděkování všem hráčům za dobrý výkon, zejména za úspěšné zvládnutí koncovky. Poděkování také početnému publiku za super podporu.

BK Děčín juniorka - BA 2006 Roudnice n.L. 76:71 (18:8, 38:24, 56:49)

Body: Šporn 20, Liga 12, Ďurana 10 (1x3), Roza 9 (1x3), Fiala 7, Teršl 7 (1x3), Vlášek 6, Důra 5, Kříž.

Další utkání hrajeme v sobotu 14. března od 18:00 hod. na palubovce Slovanu Varnsdorf.