• Robert Landa

20 zápasů v uplynulém týdnu

Jako za časů před nouzovým stavem proběhl 25. týden roku 2020. No! Nejspíš bychom toho tolik touto dobou ani nehráli, ale máme co dohánět. A tak do akce vstoupilo hned 11 týmů ve 20 utkáních.

Čtyři špíly sehrály nezlomné starší žákyně. Trenérky domluvily domácí přátelák s Varnsdorfem a účast na turnaji v Jablonci. Na výhru děvčata nedosáhla, ale zkušenosti a zážitky zapsány jsou.

po turnaji v Jablonci

V neděli hrály i nejmladší minižačky - ty se také střetly s Varnsdorfem a podobně jako starší Válečnice na silnější Slovan nestačily. Ale účast dobrá, trenérka vyladěná. Potrénujeme a zlepšíme se.

Jedinou dívčí výhru o tomto víkendu tak zapsaly hráčky kategorie U10. Na turnaji v Ústí nad Labem si naše miniholky vyšláply na domácí maličkaté kluky a vyhrály 70:0. Ústeckého turnaje se zúčastnily i dva naše týmy chlapců do 10 let. B-tým si poradil s našimi děvčaty 42:16 a maličkým ústeckým hráčům uštědřil podruhé prohru 70:0. A-tým U10 turnaj slavně vyhrál poté, co zdolal větší ústecké kluky 33:12, porazil Chomutov 25:23 a Drážďany 34:28.

Pod vedením trenéra Anderleho neuspěl tým ligových juniorů proti Kralupům (70:75), s tímto soupeřem si neporadil ani regionální tým trenéra Ondráše stejné věkové kategorie (63:79).

ligový tým po utkání
začátek utkání regionálního týmu

Dobrý přátelský zápas sehráli kluci U17 v Praze - proti extraligovým Sokolům ztratili výrazně jen první čtvrtinu (27:10), zbylé tři čtvrtiny (43:48) vedli k přijatelnému výsledku 70:58 pro Sokoly Pražské.

Překvapivou porážku utrpěl tým U12 v Litoměřicích (58:48), průběh utkání ovlivnilo zranění našeho hráče - přejeme brzké zotavení.

Domácí turnaj kategorie U13 ovládli děčínští Válečníci výhrami nad Varnsdorfem (96:51) a Slunetou (65:22).

Ještě výrazně zvítězili nad regionálními týmy kluci U11 - ti přestříleli Litoměřice 67:26 a Varnsdorf 79:22.

(pro podrobnější údaje o jednotlivých zápasech klikněte na obrázek)