• Robert Landa

U19 - Měření s extraligovými borci: narazila kosa na ementál

Po celé utkání trápily naši obranu navazující chyby - prohraný souboj 1/1 skončil košem. Pokud ne, tak vyhozením a proměněnou volnou střelou. Pokud neproměněnou, pak následoval útočným doskok a tak dál, dokud koš nepadl. Konečné skóre na druhé šance 8:25.

Prvních pět minut ještě povzbuzujících 5:9, druhých pět minut 5:19 a účet první čtvrtiny 10:28. Druhá čtvrtina (4:10 + 9:12) lepších 13:22, poločasové skóre 23:50. Jasný průběh dle očekávání. Třetí čtvrtina opět mínus devět (9:18) a alespoň vítězná poslední část jako třešnička za dobrou přípravou 16:10 pro Děčín.

Potěšující jsou body z rychlých protiútoků 14:10 pro Válečníky. Nebylo to tedy tak, že bys se na Děčín řítil jeden rychlý protiútok za druhým a my bychom se jen bezmocně vraceli - naopak v tomto ohledu jsme byli Plzeňákům vyrovnaným soupeřem. Díky zlepšení na útočném doskoku i tuto statistiku kluci téměř dotáhli (20:24). Nejvýraznější rozdíl tak byl v úspěšnosti zakončení 24,3% : 37,2% a viditelné fyzické převaze - 10 juniorům Lokomotivy čelilo 7 kadetů Válečníků.

U19 liga Děčín - U19 extraliga Plzeň 48:78 (10:28,23:50,32:66)

Body: Rajchl 8 (1 doskok, 1 zisk, 4 ztráty), Helvig 8 (3+3 doskoky, 5 ztrát, 2 zisky), Raymond 7 (2 doskoky, 2 ztráty), Loun 6 (4+2 doskoky, 2 ztráty, Kučera 6 (1 doskok), Žižka 4 (1+3 doskoky), Cita 3 (3 asistence, 6 ztrát), Trbola 2 (4+8 doskoků, 2 ztráty), Kočka 2 (1 ztráta), Fichtner 1 (1+4 doskoky), Průša 1, Kampy (1 doskok, 3 asistence), Labuta (2 doskoky).