• Robert Landa

U15 liga - První utkání nové sezóny

Dobré výkony, které ale na výhry stačit nemohly - tak by se dal stručně popsat první hrací víkend ligy starších žáků.

Soutěž jsme otevřeli utkáním na pražské Folimance proti soupeři, který minulý rok na rozdíl od nás postoupil do extraligy. Favorit byl jasný, kluci museli bojovat. A dařilo se jim to po celý zápas. Byť je USK jednoznačně výkonnostně lepší, Válečníci v zápase rozhodně hrubě nepropadli - za to hovoří vyrovnanost rozdílu čtvrtin (prohráli jsme o 14, 14, 9 a 12), aktivita zakončení (1. pol. 31/8, 2. pol. 31/10) i doskok (1. pol. 22, 2. pol. 28). Nutno dodat, že USK ještě posílil o olomouckého Ševčíka, který nás osolil 41 body.

Zápasy proti silným soupeřům jsou vždycky náročné, není snadné se udržet v bojovné, dobré, soustředěné náladě. V tomto ohledu se nedá klukům nic vytknout. To že nedáme víc než 12 bodů za čtvrtinu a že jsme pomalejší ve většině činností je věc jiná.

USK Praha - Válečníci Děčín 90:41 (24:10, 49:21, 70:33)

Body: Sertič 9, Bečka 9, Hlaváč 7, Hyka 6, Jeřábek 4, Hubka 4, Novák 2, Dvořák, Hrach, Kroll, Kubát. Ostatní: Jeřábek 6 doskoků, Hubka 7 doskoků, Sertič 1x3 a 7 doskoků, Bečka 12 doskoků.

I nedělní Kbely byly nad naše síly, i když prohra o 20 v plné rotaci a bez Honzy Bečky je zatím nejlepším výsledkem na půdě kbelských Sokolů. Ani ve druhém víkendovém zápase nedali kluci soupeři nic zadarmo a poslední vyhraná čtvrtina (10:16) byla alespoň pěknou tečkou za prvním hracím víkendem.

Již během zápasů se kluci dokázali zlepšit v týmových obranných činnostech. Výška a váha rozhodně nejsou silné stránky našeho týmu, musíme být rychlejší a chytřejší. 63/18 a 64/18 zakončení z pole je pro nás málo. 15 a 14 útočných doskoků naznačuje herní aktivitu a bojovnost všech hráčů.

TJ Sokol Kbely - Válečnici Děčín 64:44 (20:13, 32:19, 54:28)

Body: Jeřábek 13, Hlaváč 11, Hyka 6, Dvořák 4, Sertič 4, Novák 3, Kroll 3, Hrach, Hubka, Kubát, Šivr. Ostatní: Hlaváč 1x3, Kroll 1x3, Jeřábek 1x3, Sertič 12 doskoků, Hubka 8 doskoků.

Za 14 dní nás doma čeká v sobotu pecka zápas se Sokolem Pražským a první střetnutí s Jižními Supy. Díky rodičům za podporu online i na místě.