• Robert Landa

V kvalifikaci o extraligu juniorů narazili Válečníci na silnější týmy

O cizince posílený Pelhřimov, o level silnější Brno, rozdílový hráč na straně Sparty a nepovedený úvodní zápas s Poděbrady. Děčínští junioři si po dlouhé pauze zahráli čtyři mistrovská utkání v kvalifikaci o extraligu U19. Neuspěli, ale dle očekávání nezklamali přístupem, a zkušenosti a zážitky jim nikdo nevezme. Raději čtyři těžké zápasy, než nic. Raději vyrazit do Prahy, prohrát s lepšími, než ležet doma na gauči. Vždycky je dobré se poměřit v rámci kategorie i ročníku, vykalibrovat si měřítka, zjistit na jaké úrovni jsem. Zpětná vazba z kvalifikace je jasná - budeme hrát dobře celostátní ligu juniorů a budeme vyhrávat.

Děčín - Poděbrady 63:79

Tři čtvrtiny vyrovnané, rozhodla druhá, kterou lázeňáci ovládli 27:14 - poměr faulů v ní 1:10 (zbylé tři čtvrtiny 59:52 pro DC). Věřím, že v lize odehrajeme s Poděbrady další dobré zápasy.

Válečníci Děčín - Basket Poděbrady 63:79 (20:15, 34:42, 48:62)

Body: Randýsek 22, Helvig 10, Raymond 8, Fichtner 4, Abraham 4, Trbola 4, Horák 3, Mytiska 2, Kočka 2, Vojtíšek 2, Loun 2. Ostatní: Horák 1x3.

Děčín - Brno 59:111

Silný tým Brna v zápase jasně dominoval. Ofenzivně se prosadil pouze Randýsek a Raymond.

Válečníci Děčín - Tygři Brno 59:111 (7:36, 26:61, 41:75)

Body: Randýsek 20, Raymond 19, Kočka 6, Hyka 3, Fichtner 3, Mytiska 2, Horák 2, Helvig 2, Trbola 2. Ostatní: Hyka 1x3, Fichtner 1x3, Randýsek 2x3, Raymond 1x3.

Děčín - Pelhřimov 44:77

Soupiska Pelhřimova se před kvalifikací rozšířila o několik borců. Ne všichni nastoupili proti našemu týmu a i díky tomu byl první poločas vyrovnaný. V začátku třetí čtvrtiny se ovšem vyfauloval Randýsek a utkání nabralo jasný směr.

Válečníci Děčín - BK Sojky Pelhřimov 44:77 (13:20, 30:32, 41:56)

Body: Randýsek 12, Helvig 11, Mytiska 5, Raymond 4, Hyka 3, Horák 3, Trbola 3, Vojtíšek 2, Loun 1. Ostatní: Hyka 1x3, Mytiska 1x3, Randýsek 1x3.

Děčín - Sparta 76:90

Poslední utkání turnaje přineslo nejofenzivnější výkon a to i díky 16 bodům Helviga a zejména čtyřem trojkám Fichtnera. Rozdílový nezastavitelný hráč Sparty Vyhnánek ale bez problémů položil ve třech čtvrtinách 37 bodů a utkání rozhodl.

Válečníci Děčín - BA Sparta Praha 76:90 (23:29, 31:61,51:80)

Body: Randýsek 17, Helvig 16, Fichtner 14, Trbola 6, Vojtíšek 5, Mytiska 4, Horák 4, Loun 3, Raymond 3, Hyka 2, Abraham 2. Ostatní: Fichtner 4x3, Randýsek 2x3, Raymond 1x3.