Výlety

Velmi dobrý přehled o místech v Děčíně a okolí, která byste měli navštívit, naleznete na

idecin.cz

Zámek Děčín

Zámek Děčín

Děčínský zámek patří mezi nejvýznamnější a také nejnavštěvovanější historické památky severních Čech. Tyčí se na skalním ostrohu nad soutokem řek Labe a Ploučnice a tvoří nádhernou dominantu našeho města. Nechte se i Vy okouzlit rozkvetlou Růžovou zahradou, projděte se komnatami, ve kterých se kdysi scházeli přední panovníci Evropy a kde koncertoval Fryderyk Chopin.

Oblastní muzeum s lapidáriem

Oblastní muzeum s lapidáriem

Děčínské muzeum začalo být budováno již v roce 1945 jako důležitá kulturní a osvětová instituce a středisko vlastivědné práce. V průběhu doby se ústav specializoval na dějiny labské plavby a získal v tomto oboru celorepublikový i mezinárodní význam (expozice o vývoji lodní dopravy na Labi). Po roce 1989 se děčínské muzeum začalo výrazněji zaměřovat také na historii regionu. Nabízí expozice věnované archeologickému výzkumu středověkého Děčína, gotickému sochařskému umění v regionu či ornitologickému obrazu Děčínska, ale také galerii a tématické i výtvarné výstavy.

Muzeum se zámeckou zbrojnicí

Muzeum se zámeckou zbrojnicí

V roce 1991, po odchodu sovětských okupačních vojsk z děčínského zámku, připadl objekt do vlastnictví města Děčína, které zahájilo jeho rozsáhlou rekonstrukci. Část jihovýchodního křídla s bývalou zámeckou zbrojnicí byla v roce 1998 upravena pro muzejní účely. Po roce 2002 byla otevřena Zámecká zbrojnice s ukázkami zbraní od pravěku po 2. světovou válku včetně několika exemplářů z původní thunské sbírky. V zámecké zbrojnici mohou návštěvníci kromě unikátních sbírkových předmětů obdivovat i původní výmalbu zdobící stěny místnosti.

Pastýřska stěna

Pastýřska stěna

Pastýřská stěna, strmá pískovcová skála vypínající se do výšky 160 m nad hladinu Labe s vyhlídkou a zážitkovou restaurací. Skalní masiv Pastýřské stěny je vedle Labe nejvýraznější přírodní dominantou uprostřed města. Díky této poloze, lesoparku a několika vyhlídkám je velmi oblíbeným vycházkovým cílem. Pastýřskou stěnu korunuje romantická budova v podobě hradní zříceniny (říká se jí „zámeček“ nebo „nebíčko“). Byla postavena městem Podmokly jako vyhlídková restaurace s terasami a věží. Objekt je od té doby stále v majetku města a svému účelu dodnes slouží.

Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka

Stoličná hora či také stolová hora Kvádrberk se tyčí nad Děčínem na pravé straně řeky Labe ve výšce 289 m n. m. Návštěvníkům dopřává nádherný výhled, zvláště na Děčín a do údolí Labe. Jako výletní místo má Kvádrberk dlouhou tradici. V roce 1879 u příležitosti stříbrné svatby Františka Josefa I. a jeho choti Alžběty, známější jako císařovna Sissi, zde byla vybudována Císařská vyhlídka, spolu s areálem s promenádou a lavičkami, k němuž později přibyl výletní hostinec. Rovněž byl na vyhlídkové plošině vztyčen obelisk.

Aquapark

Aquapark

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších areálů s termální vodou v ČR, krytá část nabízí 25 m bazén, 3 tobogány, vodní hřib, divokou řeku, dnový rošt, dětskou říčku, restauraci a další. Dále pak wellness centrum - sauny, masáže, solárium, tělocvičnu a spinning. Letní část nabízí 50 m bazén, 25 m bazén, dětské atrakce, dětské brouzdaliště a nerezový bazén s parametry pro vodní pólo s potápěčskou jámou o maximální hloubce 6 m. Díky termální vodě je možno využívat bazén 25 m celoročně. Dále pak nabízí nové sportoviště - beachvoleyball, streetball, plážový fotbal, nohejbal, petanque.

Růžová zahrada

Růžová zahrada

Jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku je Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží.Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

ZOO

ZOO

Zoo Děčín je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích zoologických zahrad v Čechách. Zakladatelé pro ni v roce 1949 vybrali krásné místo v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně - nedaleko vyhlídky, z níž je nádherný výhled na protilehlý děčínský zámek a řeku Labe. Zoo Děčín chová přibližně 400 zvířat ve více než 150 druzích. Zaměřuje se na chov vzácných a málo známých druhů zvířat. Jako jediná v ČR chová medvědy grizzly.

Informační centrum knihovna

Informační centrum knihovna

Informační centrum se nachází v moderní budově městské knihovny, která byla postavena v roce 2012. Informační centrum poskytuje turistické informace, nabízí propagační materiály, zajišťuje prodej vstupenek na kulturní akce přes portál www.vstupenkadecin.cz, zajišťuje průvodcovskou činnost, prodává drobné dárkové předměty. V informačním centru je možné zakoupit drobné občerstvení, dortíky i zmrzlinu a posedět u šálku dobré kávy na břehu Labe.

Pravčická brána

Pravčická brána

Pravčická brána, největší pískovcová skalní brána na světě, je nejznámějším a nejobdivovanějším přírodním útvarem, který si při návštěvě Českého Švýcarska nemůžete nechat ujít. Její úctyhodné rozměry (rozpětí oblouku u dna 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7-8 m, minimální tloušťka 3 m, vrcholová plošina brány 21 m nad jejím dnem) se vám při pohledu zblízka budou zdát ještě větší. Přístupné skalní vyhlídky v bezprostředním okolí nabízí krásný pohled nejen na bránu samotnou, ale i na další dominanty Českého a Saského Švýcarska.

Soutěsky Hřensko

Soutěsky Hřensko

Tato nezapomenutelná přírodní scenérie pojmenovaná po knížeti Edmundu Clary-Aldringenovi se nachází na dolním toku řeky Kamenice. Tento skalnatý kaňon tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 metrů. V úseku, kde skály padají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech. Část rokle je přístupná pouze jízdou na pramicích, jejichž provoz byl zahájen roku 1890. Přístup do soutěsek z horního okraje Hřenska je pěšinou zprvu po levém, pak po pravém břehu Kamenice pod skalními převisy se třemi tunely ke splavu, nad nímž je dolní přístaviště člunů.

ale i přesto vám zde nabízíme pár našich typů:

Sponzoři SANEX CZ Národního finále chlapců U12 v Děčíně:

SANEX CZ s.r.o.
Ústecký kraj
Česká basketbalová federace
Statutární město Děčín
Peak
Armex Energy, a.s.
Interpap office
Basketking
Pekárna Martin

(Po kliknutí na "Like" musíte potvrdit tlačítko "Confirm")

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now